Hakkımızda

FAGO Sismik İzolasyon, kritik iş alanlarında katma değer yaratma konusunda 30 yılı aşkın deneyime sahip bir FAGO Grup Şirketidir. FAGO Sismik İzolasyon, afet yönetiminde entegre çözümler sunmak amacıyla kurulmuş olup, “Dünya Çapında Afet Sonrası Sürdürülebilirlik” için çözüm ve mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

Bir Türk-Çin-Alman ortaklığı olan FAGO, Uzakdoğu’nun 20 yılı aşkın bilgi birikimini ve yenilikçi teknolojisini, Alman disiplini ve iş yönetimi ile birleştirerek yeni bir yatırımla Türkiye öncelikli olmak üzere dünyaya aktarmaktadır. Bilgi birikimi ve yenilikçi deprem teknolojileri konusundaki deneyim “Zhejiang Earthquake Prevention Technology Co Ltd”den gelirken, Akira GmbH ve FAGO Grup güçlerinin yarattığı sinerji sürdürülebilir yaşamlar için sunulmaktadır.

Çin’de bulunan tesislerine ilaveten Velimeşe Çorlu Tekirdağ’da Türkiye fabrikasını kuran FAGO Sismik İzolasyon, deprem gibi afetlerin yıkıcı etkilerini minimum seviyeye indirmek ve konfor sunmak amacıyla hizmet sağlamaktadır.

“Zhejiang Earthquake Prevention Technology Co Ltd., depremlerin neden olduğu hasarları azaltmak için sismik izolasyon teknolojileri geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Çin Sismoloji Bürosu Mühendislik Mekaniği Enstitüsü, kuruluş ve teknoloji geliştirme aşamalarında şirkete önemli teknik destek ve danışmanlık sağlamıştır. Kuruluşundan bu yana şirket, sismik izolasyon tekniklerini kullanarak çeşitli yapı türlerindeki yıkıcı deprem hasarlarını azaltmak için araştırma ve geliştirme, teknik danışmanlık, yapısal analiz ve tasarım, üretim, montaj ve yıllık bakım hizmetlerini entegre etmiştir. Şirket, Çin Afet Önleme Derneği’nin (CADP) üyesidir.

FAGO Sismik izolasyon, Sismik İzolatörlerin tasarım ve üretimine ilaveten, Yapı Sağlığı İzleme Sistemi, Sismik Boşluk Kapama Elemanları, Yangın Koruma Kılıfı, İlave Sönümleyiciler gibi afet sonrası sürdürülebilirlik için ihtiyaç duyulabilecek tüm mühendislik hizmet ve çözümlerini de sağlamaktadır.

Öte yandan, endüstri arkaplanında entegre şehir izleme sistemleri de sunan FAGO Sismik İzolasyon, tüm yaşam alanları için afet öncesi önlemlerin ve afet anındaki acil müdahale kabiliyetlerinin arttırılmasına öncülük etmektedir.

Misyon
Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği sürdürülebilir yaşam alanları yaratmak

Vizyon
Afet yönetiminde entegre çözüm sağlayarak fark yaratan global firma olmak

Hakkızmıda Fago Sismik İzolasyon
Fago Sismik İzolasyon Hakkızmıda

Fabrika

Toplam alanı 10.800 metrekareden fazla olan modern bir endüstriyel üretim üretim üssüne sahibiz. Ortaklık kurduğumuz üretim tesisinin 50’den fazla üretim ekipmanı seti mevcuttur. Ana üretim ekipmanları; 2 adet dik torna, 3 adet CNC delme makinesi, 10 adet düz vulkanizasyon makinesi, 3 adet radyal delme makinesi, 2 takım kenar tezgahı, 2 takım elektrikli kaynak (kesim), 1 takım lazer kesim makinesi, 1 takım CNC, Alev kesme makinası, 1 takım otomatik ilaçlama hattından oluşmaktadır. Yılda 10.000 setten fazla kauçuk sismik izolasyon yatağı üretim kapasitesi oluşturmuştur.

Üretim Tesisleri

Çin’deki tesisimiz 10.800 m2’lik toplam fabrika sahasına sahip olup, 6.000 m2’lik bölümü üretim alanıdır. Tesisin sadece kauçuk sismik izolatör üretim kapasitesi yıllık 10.000 setten fazladır.

Firmamızın kalite hedeflerinin tamamen karşılanmasını sağlamak için, ürünlerin fabrika çıkış kalifikasyon oranı %100’e ulaşmaktadır.

Çorlu’daki fabrikamızın yapımına, Türkiye ve yüksek deprem riskli diğer ülkeler için sismik izolatörler ve ilave sönüm sağlayan ürünler üretmek amacıyla başlanılmıştır.